Ako vybrať golfové palice

Tento typ kočíka je obľúbený pre svoju výbornú skladnosť, malé rozmery v zloženom stave, pre svoju ľahkosť a dobrú ovládateľnosť. Hodí sa do mesta pre svoju praktickosť (doprava MHD a pod.) Sú vhodné pre deti od 6 do 36 mesiacov, môžu sa používať aj pre nesediace dieťa. Sú však veľké rozdiely medzi jednotlivými typmi golfových palíc, preto vyberajte starostlivo.

Tu máte pár rád, ako vybrať ten správny kočík

Ak chcete mať "golfové palice" iba ako druhý kočík pre rýchlu výpravu či na dovolenku, môžete zvoliť lacnejšiu a menej vybavenú variantu golfových palíc. Pokiaľ ale plánujete nahradiť hlavný kočík (hlboký) za golfové palice, zvoľte si viac vybavený kočík, ktorý bude vyhovovať Vám aj Vášmu dieťaťu. Ak ste ale príliš náročný, zvoľte si radšej športový kočík. Ten viac využijete mimo mesto, v teréne, pretože majú pevnejšiu konštrukciu. Najvýhodnejšie sú športové kočíky s nafukovacími kolesami.

Na čo sa pri výbere zamerať:

Nosnosť - väčšina golfových palíc je pre deti do 15 kg. Pre istotu sa ale vždy pozrite, čo uvádza výrobca kočíka, aby ste palice zbytočne nepreťažovali.

Polohovateľnosť - keďže dieťa sem tam pri prechádzke zaspí, je dobré zvoliť golfové palice s polohovateľným chrbtom. Viac polôh sklonu je samozrejme výhodnejšie. Nepolohovateľné palice nie sú vhodné pre nesediace dieťa. Rovnako opierky pod nohami by mali byť polohovateľné.

Váha - golfové palice by mali byť ľahké, čas od času s nimi musíte sama nastúpiť do dopravného prostriedku apod. Nemali by vážiť viac ako 10 kilogramov.

Skladnosť - zistite si, či sa palice skladajú klasicky alebo ako športový kočík. Ďalej si zistite rozmery kočíka po zložení, aby ste sa potom napríklad nečudovali, že sa Vám palice nezmestia do kufra auta.

Kolieska - pri nich platí pravidlo - čím väčšie, tým lepšie. Mali by byť aspoň čiastočne odpružené, pretože ani prechádzky po meste sa nezaobídu bez hrkotania. Najvýhodnejšie sú samozrejme kočíky so všetkými kolieskami odpruženými. Kolieska by mali byť otočné a s aretáciou.

Brzdy - väčšinou bývajú spojené, alebo nezávislé na oboch kolieskach. To už záleží len na Vás, čo Vám viac vyhovuje. Rozhodne by mali byť vyrobené z kvalitného materiálu, aby sa ľahko neopotrebovali.

Pásy - pri golfových paliciach, podobne ako pri športových kočíkoch, sa vyrábajú trojbodové či päťbodové. Pásy by mali byť mäkké, aby dieťa netlačili alebo nešúchali.

Poťah - najlepšie je, keď je poťah snímateľný. Možno ho prať aj v práčke, lepšie sa čistí. Je dobré, keď niektoré časti kočíka sú potiahnuté igelitom či iným ľahko umývateľným materiálom (madlo, rukoväť).

Madlo - výhodnejšie sú madlá odklápacie aspoň na jednej strane. Dieťa si totiž do kočíka môže vliezť samo, nemusíte mu prestrkávať nôžky pod madlom. Kočík sa tak neušpiní. Ďalšou výhodou odklápacieho madla je ľahšie zabalenie dieťaťa do deky.

Rukoväť - pri golfových paliciach sa vyrába prevažne rozdelená rukoväť, podľa toho tiež tento typ kočíka získal názov. Najnovšie sa ale môžete stretnúť tiež so spojenou rúčkou, ktorej výhodou je lepšia ovládateľnosť kočíka.

Doplnky - pláštenka, nánožník na zimu, slnečník, držiak na fľašu, pultík namiesto madla. Výrobcovia kočíkov dodávajú veľa všelijakých doplnkov ku kočíkom. Záleží len na Vás, aké doplnky budete chcieť využívať. Väčšinu doplnkov možno tiež dokúpiť. Najvýhodnejším doplnkom je pláštenka, ktorá zakryje celý kočík aj nohy dieťaťa, ktoré tak nepremokne. Pláštenky sa dodávajú takmer ku všetkým golfovým paliciam.


NAŠE TIPY

Golfové hole Spacer Caretero 2012 Golfové hole Travel 2011 Golfové hole Lira 4 model 2011