Ako vybrať tú správnu trampolínu

Každé dieťa rado dovádza, behá a skáče. Preto sú trampolíny stále hitom. Navyše ak si kúpite väčšie trampolínu, môžete na nej vyvádzať aj vy. Na trampolíne si každý užije veľa zábavy, vybije prebytočnú energiu, udržia svoju kondičku a dokonca aj zhod nejaké to kilo navyše.

Ako si ale správne vybrať?

  1. Najdôležitejšia je bezpečnosť. Trampolína by mala byť dostatočne pevná a jej nosnosť by mala zodpovedať Vašej váhovej kategórii. Každá trampolína unesie o trochu väčšiu záťaž, je ale zbytočné ju príliš často preťažovať, znižuje sa tým životnosť trampolíny. Ak máte v pláne skákať na trampolíne spolu s deťmi, rozhodne nekupujte malú trampolínu s nosnosťou 100 kilogramov.
  2. Ochranná sieť je jedna z ďalších dôležitých bezpečnostných prvkov. Všetky väčšie trampolíny by ochrannú sieť mali mať. Mala by dosahovať výšky 1,6 až 2 metre a mala by byť pevná. Ochranná sieť nie je potrebná u menších trampolín pre deti, ktoré sú položené nízko nad zemou. Riziko úrazu pri páde je tu podstatne menšie.
  3. Ako veľkú trampolínu zvoliť? Platí pravidlo - čím väčšia trampolína, tým väčšia zábava. Na veľkej trampolíne si môže zaskákať celá rodina. Na záhradu sa väčšinou odporúčajú vonkajšie trampolíny od priemeru 180 cm. Domov si môžeme kúpiť menšie trampolíny do priemeru 140 cm.
  4. Čo vás osloví na prvý pohľad, je zaiste cena. Na trhu sú trampolíny lacnejšie a drahšie. Najviac ovplyvňuje výšku ceny použitý materiál, preto neodporúčame tie najlacnejšie trampolíny, ktkeré majú niektoré prvky vyrobené z polyetylénu. Ten horšie znáša zmeny počasia a má menšiu trvanlivosť. Vždy sa uistite, že je trampolína vyrobená z kvalitného a odolného materiálu.

Ďalšie príslušenstvo, ktoré využijete:

  • Schodíky - sú dôležité najmä pri zliezanie, kedy môže dôjsť k úrazu. Po dlhšom skákanie na trampolíne očakávate mäkkú plochu, pritom pri vylézávání z trampolíny na vás čaká len tvrdá zem :)
  • Ochranná plachta na trampolínu - predĺži životnosť vašej trampolíny a uľahčí vám údržbu.
  • Ukazovateľom kvality trampolíny je tiež počet a materiál pružín av neposlednom rade znak GS, ktorý by mal byť na všetkých trampolínach. Tento znak totiž preukazuje, že sa jedná o výrobok, ktorého bezpečnosť bola testovaná.

 

>> Vyberte si u nás trampolínu. Ponúkame niekoľko veľkostí trampolín a ďalšie príslušenstvo.